Hozzá kell azért tenni, hogy ez az északi jégre vonatkozik, mert bár a délit még több korábbi év előzi, globálisan még 5. a jégkiterjedés.
Ugyanakkor nem is annyira ez az egy 2018-as adat érdekes, hanem hogy az utóbbi 8 év tendenciájához hasonlót a grafikon korábbi részein nem lehet látni.
Igen, óvatosan ki lehet jelenteni, hogy a csökkenés megállni látszik. Várható is volt, mert az AMO is a csúcson van egy pár éve, felfele már rég nem megy, kisebb-nagyobb ingadozások vannak, most éppen megint lefele tart, hogy ez már a ciklus lefele tartó fázisa lenne, azt korai még kijelenteni. A régi ciklusokat tanulmányozva lehet még egy pár év, amíg így elidőzik a csúcson, mielőtt lefele indulna. (a jég meg felfele) Ez a plató jól látszik a hőmérséklet grafikonokon is, és ha lesz is El-Nino az idén, nem valószínű, hogy a 2016-os csúcsot megdöntjük a következő években.
Szerintem azért egyelőre még óvatosan sem lehet ezt kijelenteni. Ha tényleg újra növekedésnek indulna (a jég) az mindenképp pozitív lenne, de közben nagyon kíváncsi lennék, hogy mit reagál rá a tudomány.
Ígéretemhez híven, visszatérek az egyévi pihenés után. Ezalatt az egy év alatt a klímahisztéria sosem-látott méreteket öltött. További bejegyzéseimben szó lesz majd erről is, de a mai bejegyzésben a főszerep az elmúlt év értékelése lesz hőmérsékleti és jégolvadási szempontból, nézzük van-e létjogosultsága a növekvő hisztinek. Globális hőmérséklet Globális hőmérséklet szempontjából, véleményem szerint, csak a műholdas mérés tud olyan adatokat szolgáltatni, amely a vizsgált adatsoron egységes módszerrel és a megfelelő hibahatáron belül történik. A földi meteorológiai állomások adataiból kiszámolt globális hőmérséklet nem alkalmas arra, hogy összehasonlítsuk a ma mért értékeket pl. az 50, ne adj’ isten 100, 150 évvel ezelőtti értékekkel. Talán megérne egy újabb összefoglaló posztot, hogy a földi ( + tengeri ) állomáso...
Nem telik el nap, hogy ne találkoznánk a médiában azzal a katasztrofális fenyegetettséggel, amelyet a tengerszint növekedés jelent, az ember okozta globális felmelegedés következtében. Következzen ezzel kapcsolatban egy pár érdekes adat. 1989-ben James Hansen klimatológus azt jósolta, hogy 20-30 év múlva már akkora tengerszint-emelkedés fog bekövetkezni, hogy New-York (Manhattan) nyugati részén áthaladó West-Side autóút már víz alatt lesz: Eltelt nemcsak a 20, de a 30 év is, nézzük egy közeli kamera képét: Látható, hogy a víz nem lepte az utat. Vajon megközelítette? Már csak azért firtatom a kérdés, mert a fenti beszélgetésben megfogalmazódott, hogy ha a globális felmelegedés hatása igaz (...the greenhouse effect is true...), akkor mindez be fog következni. Nézzük tehát mennyit emelkedett a manhattani vízszint, azóta: Ehhez fölösleges bármilyen további kommentárt fűzni! Miután láttuk, ...
Rátaláltam egy 2013-as cikkre ( https://globalwarmingsolved.com/2013/11/is-the-arctic-melting/ ) amelyben több régi sarki expedíció útvonalát tárgyalva megállapították, hogy 1979-ben ezen utak egyikét sem lehetett volna megtenni. A cikkben a következő utakról tesznek említést: Region Route Date of voyage Description Canadian Arctic Northwest Passage 1819-1820 William Parry’s voyage to Melville Island Canadian Arctic Northwest Passage 1845-46 John Franklin’s last voyage Canadian Arctic Northwest Passage 1903-1906 Roald Amundsen’s Northwest Passage expedition Canadian Arctic Northwest Passage 1940-1942; 1944 St. Roch’s Northwest Passage expeditions Russian Arctic Northeast Passage 1878-1879 S/S Vega’s Eurasian circumnavigation Russian Arctic Northeast Passage 1933-1934 SS Chelyuskin’s voyage Russian Arctic Northeast Passage 1893-1896 Nansen’s Fram expedition Ez már önmagában bizonyítja a sarki jég...
Hozzá kell azért tenni, hogy ez az északi jégre vonatkozik, mert bár a délit még több korábbi év előzi, globálisan még 5. a jégkiterjedés.
VálaszTörlésUgyanakkor nem is annyira ez az egy 2018-as adat érdekes, hanem hogy az utóbbi 8 év tendenciájához hasonlót a grafikon korábbi részein nem lehet látni.
Igen, óvatosan ki lehet jelenteni, hogy a csökkenés megállni látszik.
TörlésVárható is volt, mert az AMO is a csúcson van egy pár éve, felfele már rég nem megy, kisebb-nagyobb ingadozások vannak, most éppen megint lefele tart, hogy ez már a ciklus lefele tartó fázisa lenne, azt korai még kijelenteni. A régi ciklusokat tanulmányozva lehet még egy pár év, amíg így elidőzik a csúcson, mielőtt lefele indulna. (a jég meg felfele)
Ez a plató jól látszik a hőmérséklet grafikonokon is, és ha lesz is El-Nino az idén, nem valószínű, hogy a 2016-os csúcsot megdöntjük a következő években.
Szerintem azért egyelőre még óvatosan sem lehet ezt kijelenteni.
TörlésHa tényleg újra növekedésnek indulna (a jég) az mindenképp pozitív lenne, de közben nagyon kíváncsi lennék, hogy mit reagál rá a tudomány.